Mājas > Jaunumi par foto-radariem un to ieviešanas procesu > Stacionārie fotoradari nav nodoti ekspluatācijā! Pieprasi atcelt nelikumīgo sodu un apturēt fotoradara darbību!

Stacionārie fotoradari nav nodoti ekspluatācijā! Pieprasi atcelt nelikumīgo sodu un apturēt fotoradara darbību!

Tikko masu mēdijos parādījusies informācija, ka stacionārie fotoradari, ar kuriem jau tiek labu laiku fiksēti pārkāpumi, un uz kuru ievākto pierādījumu bāzes auto īpašniekiem tiek piesūtīti protokoli, patiesībā nemaz nav nodoti ekspluatācijā būvvaldē!

Pierādījumi (foto ar mērījumu), kas iegūti nelikumīgā ceļā (nelikumīgi izmantojot būvvaldē nepieņemtu inženiertehnisku būvi) nevar tikt izmantoti par pierādījumu!

Tas nozīmē, ka jebkāda veida izmantošana paredzētajam mērķim pirms pieņemšanas būvvaldē ar šiem fotoradariem ir nelikumīga, un protokola saņēmējam ir tiesības pieprasīt to atcelt, un, visticamāk, tas arī tiks atcelts!

Zivtinga un Vitronicistu sadarbība ir pierādījusi, ka šajā kantorī nav neviena profesionāla projektu vadītāja, un absolūti viss, ko ir iespējams izdarīt greizi, tā arī tiek izdarīts.

Tas, ka valsts vēl apsver iespēju turpināt sadarbību ar tik neprofesionālu “sadarbības partneri” pierāda, ka tur pilnīgi noteikti tiek piesegtas kādas konkrētas cilvēku grupas personīgās intereses..

Ļoti gaidu, kad KNAB šo lietu izpurinās!

Papildināts:

Pateicoties kādam centīgam TVNET.lv komentētājam, ir sagatavots iesnieguma paraugs domei, lai apturētu nelikumīgo inženiertehnisko būvju tālāku izmantošanu:

Rīgas domei
Rātslaukums 1, Rīga LV–1539

Vārds, Uzvārds _________
personas kods _________
Adrese _________

Rīgā, 2012.gada _________

Par būves izmantošanu pirms tās nodošanas ekspluatācijā

Blakus man manai dzīvesvietai – _________ ir uzstādīts stacionārais fotoradars, kas reāli tiek izmantots braukšanas ātruma fiksēšanai ar mērķi piespriest sodu par atļautā braukšanas ātruma ierobežojuma pārsniegšanu.
Ņemot vērā, ka stacionārais fotoradars tiek izmantots pirms tā nodošanas ekspluatācijā, tas var izraisīt dzīvībai un veselībai bīstamas situācijas (jo nav zināms, cik stabili un pareizi šis radars un tam piesaistītās inženierkomunikācijas ir uzstādītas).
Saskaņā ar Būvniecības likuma 17.pantu būvi, tās daļu vai telpu grupu izmanto tikai atbilstoši projektētajām funkcijām un vienīgi pēc tās pieņemšanas ekspluatācijā.
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 152.panta trešo daļu par būves izmantošanu pirms tās nodošanas ekspluatācijā iespējams piespriest naudas sodu: juridiskajām personām — no piecdesmit līdz piectūkstoš latiem.
Ņemot vērā minēto, lūdzu iespēju pārtraukt attiecīgā objekta ekspluatāciju, kā arī saukt pie atbildības vainīgās personas.

Ar cieņu, ____________

Ja Tava dzīvesvieta nav Rīga, bet cita pilsēta, lūdzu, noskaidro attiecīgās domes adresi un izlabo iesnieguma sākuma daļu!

  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: